неделя, 2 октомври 2011 г.

Мострите от онлайн магазините

Добър ден,
Тази статия ще бъде сравнително кратка, тъй като просто ще разгледаме мострите, които най-вероятно сте забелязали в някои интернет сайтове за пазаруване. В по-тесен смисъл в сайтове за алкохолни напитки, хранителни стоки, хранителни добавки и т.н. Каква им е целта, как да се сдобиете с тях и има ли смисъл да поръчвате.

петък, 16 септември 2011 г.

Големите намаления


След статията за груповото пазаруване идва ред на това да отделим внимание на намаленията, които не са част от групови пазарувания и т.н., а чиста промоция на някой сайт.

Групово пазаруване

50% НАМАЛЕНИЕ. 60% НАМАЛАНИЕ.
Видели женската аудитория тези надписи е вече скочила в пазаруването. Но има ли смисъл от това? В последно време честно казано не знам от къде дойде тази мода, но е супер яко да "пазаруваш групово". В тези сайтове се срещат най-големите намаления. Виждал съм дори и намаления от порядъка на 80-90%, което си е доста привличащо вниманието. За това в тази статия ще обясня как работят тези сайтове и от какво печелят.

CSC? Какво е това и за какво ще Ви послужи?

Предполагам вече сте се сблъскали с този термин CSC, някои от Вас може да са го срещали под CVV, CVC, CVN, но това няма значение, защото на практика означава едно и също. Преди да преминем към това за какво се използва първо ще разгърнем тези абревиатури.

четвъртък, 15 септември 2011 г.

Как да се предпазим максимално?

Макар тематиката на блога да е ориентирана най-вече към пазаруването в интернет това не ни пречи да знаем как да се предпазим при теглене на пари от банкомат. Все пак, ако по някакъв начин заработите пари от мрежата ще искате да си ги вземете.
Нека започнем по същество:

сряда, 14 септември 2011 г.

Как да пазаруваме от eBay?

След, като разгледахме цялостно пазаруването от различните източници реших да задълбочим нещата и да разгледаме от един от най-големите сайтове за пазаруване - eBay.

вторник, 13 септември 2011 г.

Няколко съвета

В тази статия ще ви дам няколко съвета за това как да се предпазите от "грешните хора" на интернет пазара. Ще се опитам да бъда максимално кратък и изчерпателен:

неделя, 11 септември 2011 г.

Заслужава ли си?

След като прегледахме до някаква степен как стоят нещата с пазаруването, доставките, плащанията и т.н. дойде ред да обсъдим дали си заслужава да се пазарува от интернет.Тук конкретен отговор не може да се даде. Защото колкото и да са хората, мненията ще са 2 пъти повече. За това ще се опитам да отразя какви са плюсовете и минусите, както в онлайн магазините така и във физическите такива. Тъй, като и тематиката на сайта е такава нека започнем с онлайн магазините.

PayPal потребител или PayPal гост

Едва ли има някой, който не е чувал за PayPal, дори и да не знаете какво представлява се надявам поне името да Ви е познато. Какво представлява PayPal? С две думи е фирма, позволяваща трансфер на пари между интернет потребителите.Единственото, което трябва да имате, за да можете да се регистрирате е разплащателна сметка в някоя банка и валиден емайл адрес. Почти всички международни онлайн магазини работят с тях и заплащането става много по-лесно. Единственото, което трябва да направите е да въведете своя емайл и сайтът сам ще генерира определената сума. По абсолютно същия начин можете да преведете пари на някое физическо лице, като просто напишете съответния му емайл.

Дебитна или кредитна карта?

Може би това трябваше да е статията, с която трябваше да започна, защото каквото и да искате да си купуте от чужбина просто няма как да стане, е с малки изключения.
Какви типове разплащателни карти съществуват?

Онлайн пазаруването в чужбина

Надявам се предишната ми статия да Ви е помогнала в своя избор. За следващия материал, който ще публикувам е желателно да прочетете статията за "Онлайн пазаруването в България", която можете да намерите на следния линк.

Онлайн пазаруването в България

Добър ден/вечер/утро,
както виждате това е моята първа публикация. В нея ще прегледаме обстойно как стоят нещата при покупката на продукт/и от България, без значение дали е от частно лице или от лицензиран търговец.
След като намерите в мрежата желаната от Вас стока, следва да си я поръчате. Нека разгледаме какви са случаите: